Pogoda nie rozpieszcza

Dzień dobry Wszystkim!

Jak sam tytuł wskazuje, chodzi o pogodę, która dziwnie się zachowuje. A mianowicie, skoki temperatury, ciśnienia, słońce, deszcze i nawet przymrozki, sprawiają,  że jesteśmy zmęczeni tą ciągłą karuzelą. Więc, jak się ma czuć nasza podłoga… równie źle jak my. Aby temu zapobiec, trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć przed tą aurą.

Niezależnie jednak od rodzaju drewna oraz zastosowanego lakieru każda podłoga drewniana wymaga regularnego czyszczenia i pielęgnacji za pomocą zalecanych środków chemii podłogowej i przestrzegania podstawowych zasad użytkowania .

W pomieszczeniach / obiektach należy utrzymywać stałą wilgotność   (45-60 %) i temperaturę powietrza ( ~ 18 º C ).

Najważniejszym zabezpieczeniem podłogi jest zastosowanie odpowiednich wycieraczek obuwia przed wejściem na posadzkę drewnianą. Powinien to być ciąg wycieraczek minimalnej długości  ~ 250 cm , składający się kolejno z wycieraczki „zgrubnej” i pośredniej,   ( umożliwiających usunięcie przede wszystkim ziarenek piasku wnoszonych na obuwiu) a następnie wycieraczki osuszającej ( w celu usunięcia nadmiaru wilgoci). Żeby posadzka drewniana utrzymała swój piękny wygląd koniecznie trzeba ją  pielęgnować, szczególnie w tym trudnym zimowym okresie, przez systematyczne zastosowanie środka do pielęgnacji olejowosku. I żadna zmiana pogody nie będzie nam przeszkadzać w użytkowaniu naszej podłogi!!

This entry was posted in Poradnik mini. Bookmark the permalink.

Comments are closed.