Przewodnik mini odc.7

To już 7 odsłona naszego firmowego przewodnika. Sporo informacji zostało już przekazanych za pośrednictwem Bloga. To bardzo fajnie, móc się dzielić z Państwem naszym doświadczeniem, poradami i technicznymi sprawami.

Na powierzchni podłóg drewnianych znajduje się cienka warstwa ochronna, zwiększająca odporność posadzki na wnikanie wody oraz jej ścieranie.
Niezależnie jednak od rodzaju drewna oraz zastosowanego lakieru każda podłoga drewniana wymaga regularnego czyszczenia i pielęgnacji za pomocą zalecanych środków chemii podłogowej.
Przed oddaniem pomieszczenia do eksploatacji, powierzchnię należy w pierwszej kolejności gruntownie oczyścić na sucho, a dopiero później stosować zgodnie z zaleceniami środki do pielęgnacji podłóg lakierowanych. Można przeprowadzić dodatkową konserwację nie rozcieńczonym płynem po całkowitym utwardzeniu powłoki lakierowej, czyli zazwyczaj po około 8-10 dniach od zakończenia lakierowania.
Ważne jest, aby świeżo lakierowanych podłóg nie używać już pierwszego dnia, a przez kolejny tydzień czyścić podłogi bardzo ostrożnie i tylko na sucho. Podłoga wymaga regularnej pielęgnacji, polegającej na odkurzaniu oraz myciu podłogi wodą z dodatkiem środka do pielęgnacji podłóg.
Do dokładnego usuwania z podłogi ziaren piasku oraz drobnych zanieczyszczeń najlepiej stosować odkurzacz ze specjalną końcówką do sprzątania parkietów, wykonaną z miękkiego włosia. Podczas codziennego sprzątania na sucho można używać mopa z miękką końcówką przeznaczoną do zbierania kurzu. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór narzędzi wykorzystywanych do pielęgnacji i czyszczenia podłóg drewnianych na mokro. Niektóre z nich, takie jak np. mop sznurkowy-nie nadaje się do tego celu, wnoszą zbyt dużą ilość wody na elementy drewniane. Może to spowodować, że ciecz dostanie się w szczeliny pomiędzy deszczułkami, powodując odbarwienia, stopniowe odkształcanie się krawędzi bocznych klepek lub inne uszkodzenia desek.

This entry was posted in Poradnik mini. Bookmark the permalink.

Comments are closed.