Kamaleon

Witajcie! Sposób na zmianę koloru w przyrodzie jest wiele. rzecz ma się podobnie z podłogą drewnianą. Aby zmiana barwy podłogi się powiodła, szlifowanie musi całkowicie usunąć pierwotną warstwę wykończeniową, aż do surowego drewna. Dopiero oczyszczoną, odpyloną i suchą powierzchnię można pokrywać preparatami barwiącymi. Do tradycyjnych sposobów barwienia drewna należy zaliczyć bejcowanie. Aby osiągnąć zadowalający efekt końcowy, powinniśmy wybrać jedną z najnowocześniejszych bejc, która posiada przedłużony czas schnięcia. Umożliwi to jednorodne wybarwienie podłogi i pozwoli w ten sposób uniknąć smug i nierówności. Dobre nałożenie bejcy podkreśli i wzmocni rysunek słojów drewna. Warto pamiętać także, że do barwienia parkietów wolno używać tylko produktów dedykowanych do podłóg. Użycie taniej bejcy do malowania m.in. mebli nie da zadowalających efektów.

Innym sposobem może być użycie kolorowego olejo-wosku. Najnowszej generacji produkty występują w różnych odcieniach, służą zarówno do wybielania podłogi, jak i jej przyciemnienia. Olejo-woski z jednej strony naturalnie barwią drewno, a z drugiej strony nadają im ciepłego satynowego połysku.
Oprócz zmiany barwy naszej podłogi, można pomyśleć o jej szczotkowaniu. Polega to na wybieraniu szczotkami miękkiego włókna, czego efektem jest nadanie struktury powierzchni zgodnej z usłojeniem, tak bardzo charakterystycznej dla starej podłogi. Dzięki takiemu zabiegowi nasza podłoga będzie wyglądać bardziej stylowo, idealnie wpasowując się w modny nurt vintage. Do tego stylu odnosi się nasza ostatnia kolekcja TED’S HABITAT SP4COLLECTION.

This entry was posted in praca na co dzień. Bookmark the permalink.

Comments are closed.