Zmienna pogoda, stała pielęgnacja

Pomyśleć, że w Maju jak w gaju, byłoby super! Ale w naszej klimatycznej części świata, stabilna pogoda to rzadki widok. Klimat umiarkowany rządzi się własnymi regułami. Każdy dzień, to inne zjawisko atmosferyczne (deszcz, śnieg, grad, słońce, chmurki na niebie, etc.). Nasze podłogi również odczuwają te zmiany. A mianowicie, kiedy jest śnieżnie, drogi są zaśnieżone a buty brudne i mokre, musimy bacznie uważać przed wejściem do domu. Niestety, nawet po dokładnym wytarciu, możemy podłogę narazić na ślady z roztopionego śniegu, zmieszanego z piaskiem i solą drogową. Często spotykamy się z pytaniami, jak z takimi plamami sobie poradzić, co stosować?? Jest kilka zasad, które usprawnią mycie podłogi. W sklepach wielobranżowych można się spotkać z produktami wykonanymi ze specjalnych materiałów, dzięki którym czyszczenie powierzchni staje się łatwiejsze i bardziej przyjemne. Podczas zakupów, warto zwrócić uwagę na produkty z mikrofibry, są bardziej chłonne, delikatniejsze i wytrzymalsze. Dlatego też, nie musimy ich wymieniać za każdym razem po użyciu!!

Vademecum mycia podłogi:

Zaczynamy oczywiście od dokładnego odkurzenia czyszczonej powierzchni lub zamiecenia. Jeśli tego nie wykonamy, piasek i kurz będzie przyklejał się do mokrej powierzchni. Następnie przygotowujemy wiaderko i środek do pielęgnacji. Nalewamy ciepłą, ale nie gorącą wodę (gorąca woda może wypaczyć parkiet!!) i dolewamy odpowiednią ilość płynu do mycia podłóg (OVERMAT PARQUET CLEANER). Ale najważniejszym elementem zestawu sprzątającego jest odpowiedni mop. Dobrze jest wybrać taki, który będzie skutecznie usuwał zabrudzenia powstałe podczas użytkowania. Jak już wcześniej pisałem, najlepszy byłby to mop z teleskopowym kijem oraz obrotową głową z mikrofibry. Skutecznie usuwa zabrudzenia z każdego rodzaju podłóg, a włókna z mikrofibry dodatkowo chronią podłogę, przed zarysowaniami i polerują ją.

Tak, przygotowani, startujemy ze sprzątaniem. Pamiętajmy, że rozpoczynamy od najdalszej części mieszkania i zmywamy podłogę w kierunku drzwi, tak, żeby potem nie przechodzić przez już umytą część pomieszczenia. Jeśli zabrudzenia po wymyciu podłogi dalej się utrzymują, czynność powtarzamy do skutku, aż do spodziewanego rezultatu. Postępując według tych jakże prostych wskazówek będziemy się cieszyć długo, naszą piękną naturalną podłogą.

 

 

This entry was posted in Poradnik mini. Bookmark the permalink.

Comments are closed.